ВИРОЩУВАННЯ РОЗСАДИ ОГІРКІВ У СТАКАНЧИКАХ: ОПТИМАЛЬНІ ТЕРМІНИ ТА МЕТОДИ




Печать страницы на принтер|Создать PDF

Навіщо садити огірки на розсаду


Як правило, огірки вирощують простим посівом у грядки, коли стійка температура в нічний час буде вищою за 10°С.
Однак посадка огірків на розсаду дає низку переваг:

  • врожай можна отримати у більш ранні терміни;
  • урожай огірків вирощений через розсаду більш загартований;
  • збільшується період плодоношення огірків;
  • ви точно знаєте кількість ваших рослин

Секрети успішного розведення молодих огірків


На розсаду слід вибирати сорти самозапильних гібридів, які стійкі до перепадів температури та ранньостиглі.
Огірки дуже болісно ставляться до пересадки. Вони довго хворіють та погано приживаються. Тому розсаду огірків вирощують без пікірування.
Для цього бажано проводити посадку в одноразові (можна використані стаканчики) обсягом не менше ніж 400 мілілірів. У денці кожного стаканчика необхідно зробити невеликі отвори для відведення зайвої вологи і щоб розсада могла «дихати».
При настанні сприятливих погодних умов, підрощену розсаду пересаджують у відкритий ґрунт методом перевалки, з комом землі, що знаходиться у стаканчику.

Вирощування розсади огірків у стаканчиках

Коли садити огірки на розсаду


Терміни посадки огірків на розсаду залежать від кліматичних умов. Але, як правило, це друга половина березня.
Щоб бути з урожаєм огірків усе літо, садять насіння на розсаду двома-трьома партіями з інтервалом два-три тижні. Або необхідно садити насіння з різними термінами дозрівання.

Готуємо ґрунт


Для того щоб пересаджені рослини легко адаптувалися до відкритого ґрунту, необхідно, щоб вони виростилися у ґрунті з аналогічними характеристиками за структурою та складом. Якщо ви готуєте грунт самостійно, рекомендується змішати дернину, тирсу, торф або перегній у рівних пропорціях. Після ретельного перемішування додайте кілька ложок золи для додаткової дезінфекції.

Пророщування насіння

 

Перед посадкою насіння слід проростити. Пророщене насіння садять у приготовлені стаканчики, з зволоженим ґрунтом на глибину не більше 1 см. В одну склянку садять 1-2 насінини. Згодом із двох рослин вибирають сильніше. Друге прищипують, щоб не пошкодити кореневу систему основного паростка.
Посадка насіння проводиться на ребро, так йому буде легше проростати.
Далі стаканчики закривають харчовою плівкою, щоб створити мікроклімат, і тримають у приміщенні при температурі +22°С…+28°С. З появою перших паростків плівку знімають, а температуру знижують до +18°С…+20°С.
Від посіву насіння у склянки до висадки на грядку проходить приблизно 3-4 тижні.

Відсіювання паростків


Після появи перших справжніх листків залиште міцніший паросток, видаливши слабкий, але робіть це обережно, щоб не пошкодити коріння. Паросток, що залишився, отримає більше простору, поживних речовин і швидко зміцниться.

Подальший догляд


Після розтину сім’ядолів рекомендується знизити температуру в приміщенні до 16°, щоб запобігти розтягуванню рослин через брак світла.
Якщо це сталося, то треба збільшити світловий період шляхом досвітлення розсади.

При вирощуванні розсади двічі удобрюйте її розчином, що включає сечовину, нітрофоску та деревний зол. Дозування – одна склянка на один паросток. При правильній підготовці ґрунту можна обійтись без добрив.

У період активного зростання сіянців підтримуйте температуру в межах 19°C. Забезпечуйте рослини правильним поливом, уникаючи перезволоження, яке може призвести до загибелі. Поливайте кімнатною відстояною водою. Якщо потрібно підтримати коріння та стимулювати зростання, можна використовувати шприц для спрямованого поливу вздовж стінок горщика. За 3-4 дні до висадки у відкритий ґрунт повторно удобріть розсаду.

При дотриманні всіх рекомендацій огірки обов’язково матимуть міцні стебла і коріння, а їх листя буде щільним із насиченим зеленим відтінком. Оптимальна висота розсади перед посадкою — до 10 см, з листям, розташованим досить щільно. Перед висадкою у відкритий ґрунт рекомендується загартувати розсаду, знизивши температуру в приміщенні до 13-14° і провівши повітряні ванни, виносячи рослини на свіже повітря щодня, але не перестараючись, щоб уникнути надлишку сонячних променів та вітру.

Популярні помилки при вирощуванні розсади огірків.


У процесі вирощування розсади можуть статися непередбачені обставини, яких ніхто не застрахований. Однак уникнути основних помилок можна дотримуючись певних правил:

  • не використовуйте чистий торф’яний склад, змішуйте його із землею;
  • не заглиблюйте посадку;
  • не перезволожуйте ґрунт, проте стежте, щоб ґрунт не пересихав;
  • стежте за температурою та кількістю одержуваного світла.

Зелені огірочки

Дотримуючись цих нехитрих правил зелені огірочки радуватимуть вас рясним урожаєм весь літній сезон!